1. W dniu dzisiejszym osoby przychodzące na Mszę św. o 11.00 z palmami prosimy zgromadzić się przed kościołem, tam rozpoczniemy liturgię i poświęcimy palmy. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się konkurs palm. Jak co roku prosimy o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Zapraszamy na Czuwanie z Pieśnią tj. wieczór modlitwy przy śpiewie pieśni pasyjnych w wykonaniu Fundacji Braci Golec. Spotkanie odbędzie się w dniu dzisiejszym po ostatniej Mszy tj. o 20.30.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne oraz dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia dla dzieci z podstawówki będą od poniedziałku do środy od 9.00 do 11.00 a dla uczniów z gimnazjum od 11.30 do 13.30. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą w czasie wieczornej Mszy św. Po Mszy św. i konferencji (tj. od 19.00) będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. W ostatni dzień rekolekcji zbierzemy tacę, którą przeznaczymy na wymianę chodników przy kościele.

4. W środę o 19.30 zbiórka ministranów. W planie omówienie Triuduum Paschalnego.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości na Liturgię Świętego Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek
– Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00.
– Adoracja do g. 21.00.

Wielki Piątek
– od g. 6.30 Adoracja w Ciemnicy.
– g.7.00 – Ciemna Jutrznia.
– g. 15.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z nowenną przed niedzielą miłosierdzia
– g.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej.
– Adoracja przez całą noc.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia z czego jeden do syta.

Wielka Sobota
– Adoracja cały dzień aż do Wigilii Paschalnej.
– g.7.00 – Ciemna Jutrznia.
– święcenie pokarmów g. 10.00 – 12.00 co pół godziny.
– 15.00 Nowenna przed niedzielą miłosierdzia
Wigilia Paschalna wraz z Rezurekcją rozpocznie się o g. 20.00.
Prosimy o przyniesienie świec!

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według niedzielnego porządku. W tym dniu nie spowiadamy.

SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:
Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa: od 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 19.00
Wielki Czwartek: od g. 16.00 do 17.30
Wielki Piątek: od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 17.30
Wielka Sobota: od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30
Szczegółowy program spowiedzi, adoracji i liturgii jest wywieszony na afiszach przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej.

6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest trzecią niedzielą miesiąca – w tym dniu osoby z Rady Parafialnej przed kościołem będą zbierać ofiary na rodziny z Allepo, które jako parafia wzięliśmy pod opiekę. Imiona i Nazwiska naszych podopiecznych wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła.

7. Od niedzieli 23. kwietnia, na łące przy klasztorze, meczem, ogniskiem i smażeniem kiełbasy rozpoczniemy działalność Świetlicy dla dzieci i młodzieży. W ofercie będą: w poniedziałki – zajścia po angielsku; w środy – pomoc w nauce; w piątek – gra na instrumentach muzycznych; w soboty – zajęcia kulinarne, artystyczne, sportowe, integracyjne i mechaniczne. Świetlica będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki od 14.30 do 17.00 oraz w soboty od 10.00 do 13.00. Zajęcia współfinansowane są przez urząd gminy Jeleśnia. Więcej informacji na stronie internetowej.

8. Zapraszamy na wyjazd / wycieczkę do Wilna w terminie czwartku do niedzieli tj. od 22 do 25 czerwca br. W programie: Sokółka, Różanystok, Troki, Wilno i Gietrzwałd. Koszt ok. 600 zł. Zapisy u o. Proboszcza do 21. maja. Przy zapisach należy wpłacić 100 zł zaliczki. Plan pielgrzymki wkrótce na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła przed świętami prosimy młodzież z Korbielowa. Początek sprzątania w Wielki Czwartek o 9.00.