1) Przez cały maj zapraszamy codziennie na 17.30 na nabożeństwo majowe ku czci NMP.

2) W poniedziałek tj. 15. maja, jak co miesiąc w trzeci poniedziałek, zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia u stóp Królowej Aniołów. Wieczór Uwielbienia rozpoczynamy Mszą Św. o 18.00 w intencji uczestników spotkania na którym modlimy się o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Serdecznie zapraszamy.

3) Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Jacka Dudkę, który głosi przez całą niedzielę kazania a wczoraj prowadził nabożeństwo fatimskie. Ojciec Jacek jest przełożonym wszystkich dominikanów na Ukrainie i pracuje tam już od wielu lat. Przez cały dzisiejszy dzień, po Mszy św., ojciec Jacek zbiera ofiary na rzecz misji dominikańskiej na Ukrainie. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary i wsparcie naszych braci pracujących na Ukrainie.

4) W czwartek o 19.00 zapraszamy na krąg biblijny.

5) We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli.

6) W najbliższą niedzielę, w czasie Mszy o 11.00 dzieci z naszej parafii, z trzeciej klasy, przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Polecamy modlitwie całą grupkę dzieci oraz ich rodziny proszą dla nich o dobre przygotowanie do tego ważnego sakramentu.

7) Najbliższa niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca dlatego też po każdej Mszy św. osoby z Rady Parafialnej będą przed kościołem zbierały ofiary na utrzymanie rodzin w Syrii w ramach akcji Rodzina Rodzinie. Imiona i nazwiska naszych podopiecznych (9 rodzin) wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła.

8) Zakończyły się prace brukarskie przy kościele. W najbliższym czasie zostaną jeszcze zamontowane latarnie. Prosimy zgłaszać do o. Proboszcza lub o. Artura wszystkie miejsca, które wymagają poprawek lub przeróbek. Ze zdemontowanej sprzed kościoła kostki zostanie ułożona (w najbliższym czasie – mamy nadzieję, że będzie to jeszcze w maju) alejka na cmentarzu.

9) W najbliższy piątek, przed Muzeum Motóra (Remiza OSP), od godziny 14.00 do 15.20 odbędzie się zjazd motocykli produkcji niemieckiej z okresu II wojny światowej. Będą to motocykle Zundapp i BMW. Jest to dobra okazja do poznania historii motoryzacji i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Serdecznie zapraszamy do Muzeum.

10) W najbliższą sobotę zapraszamy do wspólnej akcji sprzątania cmentarza. W planie: koszenie trawy, zbieranie śmieci. Bardzo prosimy aby opiekunowie grobów zatroszczyli się o pozbieranie starych kwiatów, zniczy i wykoszenie trawy wokół grobów swoich bliskich.

11) Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Tematem najnowszego numeru „Serce świata” – Fatima jako miejsce tętniące życiem religijnym i pomagające w nawróceniu wielu osób. Obok Gościa Niedzielnego wyłożona jest do zabrania gazetka przybliżająca nam wydarzenia z Fatimy z początku XX wieku.

12) Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ułożenie kwiatów. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.