Z radością informujemy, że nasza wspólnota wybrała na swojego przeora o. Gabriela Wilczyńskiego OP.

Wybór klasztoru zatwierdził prowincjał. Oficjalne objęcie urzędu tzw. instalacja odbędzie się w poniedziałek 8.05 w kaplicy wewnętrznej.

O. Gabriel Wilczyński OP ma 45 lat, w 2000 roku złożył swoją pierwszą profesję wieczystą w 2005, a święcenia prezbiteratu przyjął w 2006. Bezpośrednio przed wyborem na przeora Konwentu MB Anielskiej ojciec Gabriel pełnił funkcję syndyka klasztoru w Katowicach, towarzyszył dorosłym osobom w przygotowaniu do chrztu oraz opiekował się Dominikańską Szkołą Teologii. Wcześniej pracował na misjach w Wikariacie Rosji i Ukrainy oraz jako formator i wychowawca braci nowicjuszy i studentów.

Bardzo Was prosimy o modlitwę za nowego przeora i całą nasza wspólnotę.

Fot. A. Stańczyk