1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne oraz szkolne dla dzieci i młodzieży, które głosi o. Marek Rozpłochowski. Nauki rekolekcyjne będą od poniedziałku do środy w czasie oraz po Mszy o 8.00 i 18.00. Ostatniego dnia zbierzmy tacę, którą przekażemy o. Markowi. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach. Dla dzieci młodzieży i młodzieży zajęcia rekolekcyjne będą od poniedziałku do środy: od 9.00 do 10.00 dzieci z klasy II i III szkoły podstawowej; od 10.00 do 11.00 od IV do VI klasy szkoły podstawowej; od 11.00 do 12.00 klasy: VII oraz II i III gimnazjum.

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. W dniu dzisiejszym, po Mszy o 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Na Mszę roczną za naszych zmarłych zapraszamy w poniedziałek o 18.00.

5. Na Mszę za wstawiennictwem św. Dominika za rodziny starające się o potomstwo i za kobiety w stanie błogosławionym zapraszamy we wtorek o 18.00.

6. Na półgodzinną, cichą adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w środę od 19.00 w kościele.

7. Na krąg biblijny zapraszamy w czwartek o 19.00 w klasztorze.

8. W przyszłą niedzielę 11 marca – zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny, w ramach nowenny przygotowującej nas do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

9. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii pana Marcina Żukowskiego, który w kruchcie kościoła rozprowadza płyty i książki religijne. Zakup tych materiałów jest formą wsparcia w leczeniu pana Marcina. Serdecznie zapraszamy do przeglądnięcia oferty.

10. Jak już informowaliśmy zmieniamy w naszej parafii zasady sprzątania kościoła. Dotychczasowy zwyczaj dyżurów zastąpimy zatrudnieniem osoby, która podejmie się ww. zadania. Aby sfinansować tę zmianę ustaliliśmy na poprzedniej radzie parafialnej, że dokonamy w pierwszym kwartale zbiórki pieniężnej po 50 zł od domu. W związku z tym do niedzieli 18 marca można wpłacać pieniądze w zakrystii. Po 18 marca osoby z rady parafialnej przejdą po Korbielowie (pomijając domy, które opłatę tę już złożyły w zakrystii) zbierając środki na ten cel. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary i za zaangażowanie.

11. W tym roku przeżywamy jubileusz 60 lat przybycia dominikanów do Korbielowa. W związku z tym chcielibyśmy w jakiś sposób upamiętnić tę rocznicę. Na ostatnim spotkaniu rady parafialnej o. Proboszcz przedstawił kilka pomysłów: 1. zbiórkę (na zasadzie pożyczenia do skopiowania) zdjęć dokumentujących budowę kościoła, starej plebanii i obecnego klasztoru oraz przedstawiających wnętrze kościoła i najbliższą okolicę; Ze skopiowanych i powiększonych zdjęć wykonamy wystawę przy kościele oraz album; Zdjęcia w opisanej kopercie prosimy składać u o. Proboszcza lub o. Artura. 2. zakupiliśmy działkę obok kościoła na której jako pamiątkę jubileuszu chcemy wykonać parking; 3. wystąpiliśmy do władz Gminy aby dojazd do klasztoru z ulicy Beskidzkiej ogłosić jako ulicę Dominikańską. Więcej informacji u osób z rady parafialnej, u o. Proboszcza lub na stronie internetowej.

12. W czasie nieobecności o. Proboszcza do piątku w sprawach związanych z parafią prosimy o kontakt z o. Arturem. Polecamy jednocześnie modlitwie o. Krzysztofa, który w tym czasie głosi rekolekcje w Jarosławiu.

13. Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Korbielowie ogłasza nabór dzieci do przedszkola w Korbielowie na rok szkolny 2018/2019. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w przedszkolu oraz u dyrektora.

14. Urząd Gminy Jeleśnia zaprasza do Gminnego Punktu Konsultacyjnego na bezpłatne porady psychologiczne z zakresu uzależnień od alkoholu oraz dla członków rodzin z problemem alkoholowym. Ponadto w Urzędzie udzielane są codziennie bezpłatne porady prawne. Więcej informacji, a także harmonogram wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy panie Stanisławę Jędrzejas, Annę Zeman, Józefę Krzesak oraz Danutę Leszczyńską