1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Na półgodzinną, cichą adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w środę od 19.00 w kościele.

3. Na katechezę dla dorosłych zapraszamy w czwartek o 19.00 w klasztorze.

4. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny, w ramach nowenny przygotowującej nas do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

5. Rodziców, których dzieci przygotowują się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o 20.15 (po spotkaniu z młodzieżą).

6. Od dzisiaj, przez dwa tygodnie będziemy gościli w naszej parafii br. Piotra Olesia, który będzie odbywał u nas praktyki diakońskie. Polecamy modlitwie br. Piotra oraz o. Artura, który do środy głosi rekolekcje w Cieszynie.

7. Już dzisiaj zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Korbielowa. Nabożeństwo odbędzie się w kolejny piątek tj., 23 marca po Mszy o 18.00 (tak jak w zeszłym roku).

8. Jak już informowaliśmy zmieniamy w naszej parafii zasady sprzątania kościoła. Dotychczasowy zwyczaj dyżurów zastąpimy zatrudnieniem osoby, która podejmie się ww. zadania. Aby sfinansować tę zmianę ustaliliśmy na poprzedniej radzie parafialnej, że dokonamy w pierwszym kwartale zbiórki pieniężnej po 50 zł od domu. W związku z tym do niedzieli 18 marca można wpłacać pieniądze w zakrystii. Po 18 marca osoby z rady parafialnej przejdą po Korbielowie (pomijając domy, które opłatę tę już złożyły w zakrystii) zbierając środki na ten cel. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary i za zaangażowanie.

9. W tym roku przeżywamy jubileusz 60 lat przybycia dominikanów do Korbielowa. W związku z tym chcielibyśmy w jakiś sposób upamiętnić tę rocznicę. Na ostatnim spotkaniu rady parafialnej o. Proboszcz przedstawił kilka pomysłów: 1. zbiórkę (na zasadzie pożyczenia do skopiowania) zdjęć dokumentujących budowę kościoła, starej plebanii i obecnego klasztoru oraz przedstawiających wnętrze kościoła i najbliższą okolicę; Ze skopiowanych i powiększonych zdjęć wykonamy wystawę przy kościele oraz album; Zdjęcia w opisanej kopercie prosimy składać u o. Proboszcza lub o. Artura. 2. zakupiliśmy działkę obok kościoła na której jako pamiątkę jubileuszu chcemy wykonać parking; 3. wystąpiliśmy do władz Gminy aby dojazd do klasztoru z ulicy Beskidzkiej ogłosić jako ulicę Dominikańską. Więcej informacji u osób z rady parafialnej, u o. Proboszcza lub na stronie internetowej.

10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne CARITAS.

11. Ogłoszenie zewnętrzne: We wtorek, 13 marca, o godzinie 17.00 odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni spotkanie z posłem panem Kazimierzem Matuszny. Pełna treść zaproszenia wywieszona jest w gablocie.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy panie Irenę Michalec, Marię Łącz, Halinę Kutscha oraz Lidię Makuch.