1) Zapraszamy do dalszego wspólnego świętowania obchodów jubileuszu 60-lecia dominikanów
w Korbielowie. W planie:
Niedziela (5 sierpnia) Odpust Parafialny – kazania w tym dniu będzie głosił o. Marek Urbanowski OP, który odprawi również Mszę św. o 11.00. W tym dniu po Mszach przedpołudniowych zapraszamy na piknik parafialny połączony z obiadem dla wszystkich (prosimy w tym dniu nic nie gotować). Wśród atrakcji żurek, kiełbaski z grilla, kawa, herbata, ciasto, klasztorny smalec z ogórkami, dmuchany zamek – zjeżdżalnia dla dzieci, wata cukrowa, lody włoskie, gry i zabawy dla najmłodszych oraz tańce przy kapeli góralskiej.
Środa (8 sierpnia) – Uroczystość św. Dominika. Będziemy w tym dniu gościli
ks. biskupa Romana Pindla, księży z dekanatu oraz przedstawicieli obecnej i poprzednich władz naszej Gminy Jeleśnia. W tym też dniu ks. bp odprawi Mszę za wszystkie małżeństwa starające się o potomstwo i za kobiety w stanie błogosławionym. Starym zwyczajem naszego zakonu oraz franciszkańskiego ojcowie franciszkanie w Koszarawy Bystrej będą w tym dniu odprawiać Mszę za pracujących w Korbielowie Dominikanów. Po Mszy w przejdziemy w procesji wokół kościoła. Nie będzie w tym dniu adoracji NS po Mszy św.
Dziękujemy za codzienną obecność w kościele, za włącznie się w zorganizowanie pikniku, za pracę fizyczną przy remoncie kuchni polowej, układaniu kwiatów, plecieniu wieńca, rozkładaniu namiotów, za ofiary na kwiaty, korbielowskiej kapeli góralskiej za obecność każdego dnia, za skoszenie trawy na cmentarzu, za upieczenie ciast, przygotowanie i wydawanie posiłków, itd.

2) Po Mszy św. o 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3) Na Mszę roczną tj. za zmarłych zapraszamy w poniedziałek o 18.00. Przed Mszą o 17.30 za zmarłych modlimy się odmawiając różaniec.

4) W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego; w środę Uroczystość św. ojca Dominika; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża; w piątek święto św. Wawrzyńca; w sobotę wspomnienie św. Klary.

5) Ksiądz biskup w czasie ostatniej wizytacji poprosił byśmy na nowo prowadzili księgę trzeźwości naszej parafii. W księdze tej, dostępnej w zakrystii, można złożyć deklarację abstynencji na dowolnie wybrany czas. Taką ofiarę z siebie można również ofiarować za tych, którzy nie radzą sobie ze swoim życiem.

6) Przed obrazem MB Korbielowskiej wiele osób modli się prosząc o pomoc. Jest wiele osób, które później przychodzą by podziękować i w związku z tym wystawiliśmy przed bocznym ołtarzem MB księgę łask do której można wpisywać prośby i podziękowania do MB.

7) Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz czasopisma Źródło.