1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywając odpust dziękujemy Bogu za naszą patronkę i opiekunkę NMP Królową Aniołów. Po Mszy o 11.00 w procesji przejdziemy wokół kościoła, również po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych oraz piknik parafialny. Serdecznie zapraszamy.

2. Na Mszę roczną tj. za zmarłych zapraszamy w poniedziałek o 18.00. Przed Mszą
o 17.30 za zmarłych modlimy się odmawiając różaniec.

3. W środę od 19.00 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek (8 sierpnia) w Uroczystość św. Dominika zapraszamy na Mszę św., którą zgodnie ze starą tradycją odprawią w naszej intencji ojcowie franciszkanie w Koszarawy Bystrej. Po Mszy św. poświęcimy zamówione do naszego Kościoła na tę uroczystość figury św. Dominika i św. Jacka. W tym też dniu będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Dominika za rodziny mające problem z poczęciem i urodzeniem dziecka oraz za kobiety w stanie błogosławionym. Na koniec Mszy przejdziemy w procesji wokół kościoła. Zapraszamy na tę uroczystość panie w strojach ludowych, całe rodziny oraz dzieci, którym udzielimy indywidualnego błogosławieństwa.

5. Dziękujemy za poświęcony czas w przygotowaniu odpustu parafialnego (m.in. za wycinkę drzew i sprzątanie na cmentarzu, zorganizowanie pikniku, układanie kwiatów, plecenie wieńca, za ofiary na kwiaty, korbielowskiej kapeli góralskiej za obecność, za wykonane w tym czasie zdjęcia, przygotowanie półkolonii, za upieczenie ciast, przygotowanie i wydawanie posiłków, obecność w strojach regionalnych, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty w czasie procesji, siostrom zakonnym) i za wspólną modlitwę w tych dniach.

6. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek uroczystość św. Ojca Dominika; w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża; w sobotę święto św. Wawrzyńca.

7. W przyszłą niedzielę osoby z rady parafialnej po raz ostatni będą zbierać ofiary na wykonane ostatnio prace na dzwonnicy. Z zebranych ofiar w najbliższym czasie zrobimy jeszcze gumowe resory pod stelaż dzwonów.

8. Ksiądz biskup w czasie ostatniej wizytacji poprosił byśmy na nowo prowadzili księgę trzeźwości naszej parafii. W księdze tej, dostępnej w zakrystii, można złożyć deklarację abstynencji na dowolnie wybrany czas. Taką ofiarę z siebie można również ofiarować za tych, którzy nie radzą sobie ze swoim życiem.

9. Przed obrazem MB Korbielowskiej wiele osób modli się prosząc o pomoc. Jest wiele osób, które później przychodzą by podziękować i w związku z tym przed bocznym ołtarzem MB wystawiona jest księgę łask do której można wpisywać prośby i podziękowania do MB.

10. Zapraszamy na Dni Jeleśni – dokładny plan na gminnej tablicy ogłoszeń przy kościele.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.