1) W tym tygodniu poprzedzającym odpust w naszej parafii zapraszamy na piątek i sobotę na krótkie rekolekcje ze św. Józefem, które w czasie Mszy o 18.00 wygłosi ojciec Benedykt.

2) Odpust w parafii to przede wszystkim wydarzenie religijne, w czasie którego możemy dziękować Bogu, prosić o błogosławieństwo oraz przyjąć łaskę odpustu. Aby przyjąć odpust należy być w stanie łaski uświęcającej. U nas w kościele z sakramentu spowiedzi można skorzystać przed każdą Mszą świętą do czego serdecznie zachęcamy.

3) W następną niedzielę w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci NMP Królowej Aniołów. Mszę św. o 11.00 odprawi wyświęcony w tym roku o. Paweł, który ostatnio dołączył do naszej korbielowskiej wspólnoty. Po Mszy św. i procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Aby to święto parafii przeżyć razem zapraszamy po Mszy o 11.00 na piknik z atrakcjami dla dzieci oraz wspólny poczęstunek zorganizowany przez gospodynie klasztorne oraz panie z korbielowskiego Koła Gospodyń Wiejskich. W menu: żurek z kuchni polowej, kiełbaski z grilla oraz smalec z ogórkami i ciasto. To wszystko przy Cafe Siena. Prosimy Panie o przyjście w strojach regionalnych. Prosimy również o zebranie pieniądze na kwiaty.

4) W środę zapraszamy na cichą, półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 19.00.

5) W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny; w czwartek wspomnienie św. Marii, Marty i Łazarza; w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

6) W zakrystii jest do nabycia nowe wydanie (uzupełnione w oparci o nowe źródła) książki Pana Andrzeja Majewskiego o historii Korbielowa i okolic. Cena książki 50 zł. Można zapłacić kartą.

7) We wszystkich kościołach w Polsce dzień dzisiejszy jest dniem modlitwy za poszkodowanych w powodziach i nawałnicach. W związku z tym w parafiach naszej diecezji w następną niedzielę odbędą się zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym. Organizatorem zbiórek jest Caritas.

8) Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Dobrych Nowin oraz dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki, w którym można dowiedzieć się więcej m.in. na temat św. Krzysztofa.

9) Zapraszamy do Cafe Siena na kawę, ciasto i lody włoskie. Kawiarnia w ciągu tygodnia otwarta jest od 13.00 do 21.00 a w niedzielę od 8.30 do 21.00.