1. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach od poniedziałku do soboty o 7.00. O 6.45 modlimy się śpiewając Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy aby spowiedzi przed świętami nie odkładać na ostatni dzień adwentu. W naszym kościele z sakramentu spowiedzi można skorzystać przed każdą Mszą św. Dokładny grafik spowiedzi wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej.

2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w nocy z soboty na niedzielę o północy Pasterką, którą ofiarujemy w intencji całej parafii. Zapraszamy na nią wszystkich Parafian oraz gości. Zachęcamy do przybycia w strojach góralskich. Po Pasterce zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń.

3. W poniedziałek 19 grudnia na godzinę 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci do kuchni klasztornej na wspólne pieczenie pierników, którymi dzielimy się w czasie pasterki.

4. Zapraszamy na parafialne rekolekcje o Eucharystii pt. „Słowo stało się Ciałem”. Rozpoczniemy je dzisiaj w czasie Mszy o 19.30. Następnie od poniedziałku do środy zapraszamy na Mszę św. o 18.00; po Mszy św. tj. o 18.30 będzie nauka rekolekcyjna, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.30 w czasie której będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W związku z rekolekcjami nie będzie w poniedziałek modlitwy wielbienia.

5. Na krąg biblijny zapraszamy w środę o 19.30 (po adoracji).

6. Wizytę duszpasterską po domach zwaną kolędą rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia a zakończymy w sobotę 31 grudnia. Szczegółowy plan kolędy podany jest na stronie internetowej, w gablocie oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku z gazetami. Jeżeli są w naszej parafii nowi mieszkańcy, których jeszcze nie odwiedzaliśmy po kolędzie a życzą sobie tego prosimy o pozostawienie adresu w zakrystii. Na stoliku z gazetami wyłożone są ulotki z planem kolędy.

7. Zapraszamy na „rynek korbielowski” na Jarmark Adwentowy w czasie którego Koła Gospodyń Wiejskich z całej Gminy Jeleśnia będą prezentować dania wigilijne i świąteczne. Będzie możliwość zakupienia dań na wigilię oraz na święta a po Mszy o 11.00 będzie przegląd kapeli regionalnych. Impreza potrwa od 8.30 do 15.00. Serdecznie zapraszamy. W tym też dniu dzieci z naszej szkoły będą sprzedawać stroiki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na samorząd uczniowski.

8. W zakrystii można zaopatrzeć się w opłatki wigilijne. Są również do nabycia świece CARITAS w cenie 7 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie najbiedniejszych.

9. W Cafe Siena w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 18.30 (po pieczeniu pierników w klasztorze) odbędzie się spotkanie świąteczne dla wszystkich uczestników warsztatów organizowanych od września w Cafe Siena. Serdecznie zapraszamy.

10. Ogłoszenie Gminy Jeleśnia: UG informuje, że jest możliwość zakupu węgla po 1750 zł. Warunkiem zakupu jest otrzymanie dodatku węglowego oraz niedokonanie wcześniejszego zakupu węgla poniżej 2000 zł np. w sklepie PGG. Dostępny jest obecnie eko-groszek Karlik (kopalnia Ziemowit Wola) oraz kostka (kopalnia Mysłowice – Wesoła). Węgiel dostępny jest na składzie w dworcu (dawny GS). Więcej informacji pod numerem: 33 8630713 oraz 790327316 lub pokój 6 w UG Jeleśnia.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego, jest również do zabrania gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

12. Przez cały tydzień, za wyjątkiem wtorków i czwartków, zapraszamy do Całe Siena.